(Recenzja) Akame Ga Kill! #04-05

Akame Ga Kill! jest serią bardzo rozbudowaną pod względem fabularnym. Takahiro niemal w każdej części wprowadza nowe wątki, równocześnie często kończąc kilka innych. Ciężko stwierdzić w jakich kierunkach rozwiną się wydarzenia, ponieważ dość śmiało stosowane są zarówno drastyczne zwroty fabularne, jak i te infantylne. Tak było z trzecią częścią, gdzie ostatnie sceny wręcz wstrząsnęły.

Ledwo co zaczynamy #04 tom, a dostajemy całą masę nowych relacji. Tym razem jednak dla wzmocnienia efektu śledzimy działania obu wrogich sobie obozów, czyli naszych głównych bohaterów Night Raid, jak i oddziału generał Esdeath. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak Takahiro łączy ze sobą wydarzenia i losy bohaterów. W pierwszych scenach widać, że nie stawia na sztywne schematy, tylko ogromną różnorodność charakterów. Co więcej tu pojawi się niemałe zaskoczenie, gdyż całość rozwija się w bardzo humorystycznym stylu. Czy to dobrze? Zaletą Akame Ga Kill! jest momentalna zmiana atmosfery, więc nim się obejrzymy sielankowe sytuacje staną się przytłaczające, a ciężkie bardzo lekkimi.

Inaczej wygląda sprawa z piątą częścią. W czwartej całość została zepchnięta na humorystyczne prądy, tak teraz ponownie rzuca nas na głębokie wody. Nie zmienia to jednak faktu, ze znów ciężko przewidzieć kierunek, w jakim autorka pokieruje fabułę. Bo chociaż jest dużo akcji, to zostajemy wciągnięci w ciekawe poboczne wydarzenia, kolejne Teigu, kolejni przeciwnicy i jeszcze więcej brutalnej akcji. Takahiro nie odpuszcza też pogłębienia i wierniejszego zaprezentowania wzajemnych relacji bohaterów. Przygody Night Raid w drugiej części tomiku są kluczowe dla zrumienia pewnym zależności i przede wszystkim ich misji ocalenia stolicy. Co więcej, w miarę kolejnych wydarzeń łatwo zauważyć, że bohaterowie są przemyślani zarówno pod względem charakteru, jak i umiejętności.

Graficznie Akame Ga Kill! #04-05 nadal stoi na wysokim poziomie. Rysunki Tetsuya Tashiro tak w czwartym, jak i w piątej części świetnie wydobywaj emocje bohaterów. Zwłaszcza widać to przy walkach, którym towarzyszy mnóstwo ciężkich, ale i pozytywnych słów. Upierać można się przy szczegółowości tła, widać bowiem, że niekiedy pozostają jedynie delikatnie zaznaczone bez większej szczegółowości.

Akame-Ga-Kill-4

Tom #04 – ocena: 7,5/10

Seria: Akame Ga Kill
Scenariusz: 
Takahiro

Rysunki: Tashiro Tetsuya
Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 6 lutego 2018

 

 

 

Akame-Ga-Kill-5Tom #05 – ocena: 7/10

Seria: Akame Ga Kill
Scenariusz:
 Takahiro

Rysunki: Tashiro Tetsuya
Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 6 kwietnia 2017

 

 

 

Scythe

Dziękujemy wydawnictwo Waneko za udostępnienie egzemplarzy do recenzji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.