(News) Pod koniec sierpnia do sklepów trafi “Alyssa i czary”

Drugą nowością od Uroborosa, która premierę zaliczy 22 sierpnia, będzie powieść A.G. Howard, zatytułowana Alyssa i czary.

Zapowiedź:

Alyssa-i-czaryAby uratować swoją rodzinę musisz naprawić błędy Alicji. Tylko czy odważysz się sprawdzić, co naprawdę skrywa królicza nora?

Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała w swoim życiu prawdziwej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustannie towarzyszą jej głosy kwiatów i owadów. Gdy Alyssa odkrywa tę prawdę, cały jej świat rozsypuje się jak domek z kart. Czyli nie są szalone, ani dziewczyna – słysząca głosy kwiatów i owadów, ani jej prapraprababka, Alicja Liddell, ani Alison, jej matka, zamknięta w zakładzie psychiatrycznym. Na kobietach z tej rodziny ciąży klątwa, którą zdjąć może tylko Alyssa. Musi skoczyć do króliczej nory. Prawdziwa Kraina Czarów jest o wiele mroczniejsza niż jej literacki odpowiednik…

Niepojęta, mroczna magia, postaci żywcem wyjęte z filmów Tima Burtona, intrygi i walka o władzę… Przy tej książce historia Lewisa Carrolla to jedynie dziecinna opowiastka!

 

Fani dark fantasy, podobnie jak fani Alicji w Krainie Czarów i wszystkich jej interpretacji (zwłaszcza tej w wykonaniu Tima Burtona), będą mieli co pokochać w tej oryginalnej i frapującej powieści.

– Bulletin of the Center for Children’s Books

Alyssa to jedna z najbardziej wyjątkowych bohaterek, na które natknąłem się do tej pory. Splintered to mroczna, pokręcona, intrygująca i naprawdę romantyczna opowieść.

USA Today

Ambitna, pomysłowa, często zaskakująca, a przez to wspaniała współczesna wariacja na temat Alicji w Krainie Czarów z głębokim ukłonem w stronę filmowej adaptacji w wykonaniu Tima Burtona.

The Boston Globe

Anita Grace Howard – amerykańska pisarka fantastyczna. Jeszcze w dzieciństwie zafascynowała ją opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Proza Carrolla posłużyła jej za inspirację do powieści z cyklu Splintered. Pierwsza z nich, Alyssa i czary, ukaże się w Polsce 2018 roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.