(News) Czerwiec w komiksowie!

Maj był miesiącem nad podziw obfitym pod względem premier komiksowych, ale wydawcy wcale nie zwalniają tempa i również w czerwcu do sprzedaży już trafiło bądź jeszcze trafi wiele interesujących pozycji. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z najciekawszymi pozycjami tego miesiąca!

Barakuda #2: Blizny

Dobrych opowieści o piratach nigdy dość, tym bardziej cieszy, że w czerwcu na rynek trafi drugi tom zaplanowanego na sześć albumów cyklu Barakuda. Scenarzysta Jean Dufaux (Krucjata, Skarga Utraconych Ziem) tworzy serię pełną przygód, zdrad, miłości oraz zwrotów akcji. Całości dopełniają ładne ilustracje Jeremy’ego Petiqueuxa. A że twórcy pracowali już razem przy cyklu Murena – można im dać kredyt zaufania także na kolejne tomy.

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Jeremy Petiqueux
Stron: 56
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: 13 czerwiec 2017

 

Bardo #1: Stolp

Nie da się ukryć, iż Stolp to dzieło ambitne, które warto mieć na uwadze. W końcu mowa o ciekawie zapowiadającej się antyutopii – ludzkość stała się bezpłodna, wymarły rośliny oraz zwierzęta. Co zaś czeka homo sapiens w takich warunkach? Scenariusz stworzył Daniel Odija, autor Kroniki umarłych, zaś rysunki Wojciech Stefaniec (Mocarz, Biceps)

Scenariusz: Daniel Odija
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Stron: 116
Wydawca: Wydawnictwo Komiksowe
Data wydania: 15 czerwiec 2017

 

Batman #9: Bloom

To już dziewiąty tom cyklu i zarazem kontynuacja tomu poprzedniego – Wagi superciężkiej. Bruce Wayne już dawno nie przywdziewał stroju Batmana, a jego miejsce zajął James Gordon, wyposażony w nowoczesną zbroję. Czy policjant poradzi sobie z tajemniczym Bloomem, kolejnym superzłoczyńcą w Gotham? Za scenariusz ponownie odpowiada Scott Snyder (Amerykański Wampir), a za rysunki  Greg Capullo (Flash oraz Batman. Detective Comics: Ikar).

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Stron: 200
Wydawca: Egmont
Data wydania: 7 czerwiec 2017

 

Blame! #4

[opis wydawcy]

W mrocznym, zbudowanym warstwowo świecie panuje chaos. Killy, tajemniczy mężczyzna o ciele dziecka, przemierza kolejne kondygnacje w poszukiwaniu posiadacza genu terminala sieciowego, gdyż tylko ktoś taki może nawiązać bezpieczne połączenie z siecią. Na skutek epidemii, która wyniszczyła ludzką rasę, geny te niemal zupełnie zanikły. Czy uzbrojony w niepozorną, acz niezwykle potężną broń Killy zdoła pokonać przeciwności losu i odnaleźć to, czego szuka? Witajcie w przytłaczającym świecie Tsutomu Niheia, gdzie próżno szukać łatwych odpowiedzi na dręczące nas pytania…

Wzorem poprzednich części, również tom czwarty doczeka się dwóch edycji: z twardą oraz miękką obwolutą.

Scenariusz: Tsutomu Nihei
Rysunki: Tsutomu Nihei
Stron: 370
Wydawca: JPF
Data wydania: Czerwiec 2017

 

Czarna Wdowa: Powrót do domu

Autorem komiksu o kobiecie, która niegdyś figurowała na listach płac amerykańskiego wywiadu, jest Richard K. Morgan, mający na koncie m.in. powieść Modyfikowany węgiel. Duchy przeszłości nie pozwolą Czarnej Wdowie spocząć na laurach i ponownie wkroczy do akcji, po latach wracając do Rosji. Rysownikami jest trio mające spore doświadczenie w tworzeniu albumów z płcią piękną w rolach głównych: Bill Sienkiewicz (Elektra: Assassin), Greg Land (From the Ashes) oraz Sean Phillips (Fatale).

Scenariusz: Richard K. Morgan
Rysunki: Bill Sienkiewicz, Sean Phillips, Greg Land
Stron: 288
Wydawca: Egmont
Data wydania: 7 czerwiec 2017

 

Odrodzenie – Droga do odrodzenia. Superman – Lois i Clarkokladka-200.jpg

Po wydarzeniach z komiksu Flashpoint, Lois i Clark trafili na Ziemię pozornie podobną do wcześniej im znanej. Na miejscu okazuje się jednak, że oboje mają tam swoich odpowiedników, a na dodatek Superman nie jest zbyt pozytywnie postrzegany przez innych ludzi. Fabułę, która jest wprowadzeniem do sierpniowych Ostatnich dni Supermana, napisał Dan Jurgens (Thor, Adventures of Superman), zaś stroną wizualną zajął się Lee Weeks (Daredevil, Gambit).

Scenariusz: Dan Jurgens
Rysunki: Lee Weeks
Stron: 204
Wydawca: Egmont
Data wydania: 21 czerwiec 2017

 

EKHO Lustrzany świat #05: Sekret Preshaunów

Kolejny już tom serii o świecie będącym lustrzanym odbiciem zamieszkiwanej przez nas Ziemi. Świat to niezwykły, o czym niech świadczy brak elektryczności czy wykorzystywanie smoków jak samolotów. A to nie jedyne osobliwości wykreowane przez Scotcha Arlestona (Trolle z Troy, Lanfeust z Troy) oraz baśniowe ilustracje Allesandro Barbucciego (Sky Doll).

Scenariusz: Scotch Arleston
Rysunki: Alessandro Barbucci
Stron: 48
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: 13 czerwiec 2017

 

Hasib i królowa węży

Inspirowanie się podaniami z Księgi tysiąca i jednej nocy? Brzmi dobrze. Hasib to młody drwal, który został pozostawiony przez towarzyszy w jaskini. W dodatku spotyka tam królową węży. Sytuacja bez wyjścia i marny koniec? Otóż nie, królowa okazuje się całkiem komunikatywna i rozpoczyna opowiadać młodzieńcowi pewną historię.

Scenariusz: David B.
Rysunki: David B.
Stron: 112
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 20 czerwiec 2017

 

Jessica Jones: Alias #3

Nie należąca już do Avengers Jessica Jones, nadal prowadzi karierę twardej pani detektyw. Pewnego dnia ku swemu zdziwieniu znajduje w mieszkaniu dziewczynę w kostiumie, która błyskawicznie ucieka. Jak przystało na panią detektyw, Jessica szybko ustala, że była to Spider-Woman, czyli nastoletnia bohaterka. Za scenariusz odpowiada Brian Michael Bendis (New Avengers), a za ilustracje Michael Gaydos (Avengers: Upadek Avengers) i Mark Bagley (Ultimate Spider-Man).

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Michael Gaydos, Mark Bagley
Stron: 144
Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: Czerwiec 2017

 

Kaznodzieja #1okladka-200 (2)

Fani czekali i się doczekali. Oto w czerwcu na rynek trafi wznowienie Kaznodziei, kultowej pozycji, która doczekała się nawet serialowej adaptacji. Jest to pierwszy tom z sześciu wydań zbiorczych. Jeśli jeszcze nie czytaliście historii Gartha Ennisa (Punisher, Hellblazer, Fury) oraz zmarłego w zeszłym roku Steve’a Dillona (Hellblazer, Punisher), czas nadrobić zaległości.

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Stron: 348
Wydawca: Egmont
Data wydania: 21 czerwiec 2017

 

Lone Sloane

Cieszy to, że po niedawno wydanym bardzo ciekawym Top 10, seria Mistrzowie Komiksu otrzyma kolejny intrygujący album. Tym razem wybór padł na przygody kosmicznego pirata, tytułowego Lone Sloane’a, będące kontynuacją wydanego również w ramach cyklu MK – Salambo. Autorem jest Francuz Philippe Druilet (Nosferatu, La Nuit), który nie poskąpił drobiazgowych, całostronicowych ilustracji.

Scenariusz: Philippe Druillet
Rysunki: Philippe Druillet
Stron: 200
Wydawca: Egmont
Data wydania: 21 czerwiec 2017

 

Ms. Marvel #2: Pokolenie Czemu

Pierwszy tom zaskoczył uniwersalnością, ponieważ G. Willow Wilson rozpisał historię młodej superbohaterki dopiero oswajającej swe moce, a przy tym mierzącej się z typowymi dla nastolatków problemami. Postarali się także rysownicy, dostarczając ciepłych barw i łagodnej kreski. Co nas czeka w kontynuacji? Śledztwo w sprawie porywającego dzieci Wynalazcy. Z pewnością jest to komiks dla całych rodzin.

Scenariusz: G. Willow Wilson
Rysunki: Adrian Alphona, Jake Wyatt, Jamie McKelvie
Stron: 132
Wydawca: Egmont
Data wydania: 21 czerwiec 2017

 

Perry Jackson i Bogowie Olimpijscy #3: Klątwa Tytana

Następny album o przygodach Percy’ego Jacksona. Annabeth zaginęła, a władca tytanów, Kronos, nie próżnował i schwytał Percy’ego wraz z jego przyjaciółmi. Ponownie powieść Ricka Riordana przełożyli na komiks Robert Venditti oraz Atilla Futaki. I wzorem poprzednich tomów, znów szykuje się porządny komiks dla młodszych czytelników.

Scenariusz: Rick Riordan, Robert Venditti
Rysunki: Atilla Futaki
Stron: 128
Wydawca: Galeria Książki
Data wydania: 14 czerwiec 2017

 

Rzadko kiedy powiedzenie “komiksów ci u nas dostatek” bywa tak bardzo na miejscu, jak w przypadku rozmowy o czerwcowych premierach. Pozostaje nanieść poprawki w budżecie… i chwytać za lekturę!

0 myśli na “(News) Czerwiec w komiksowie!”

  1. Pingback: Lipiec w komiksowie – Nie znam się, to się wypowiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.