(Recenzja) Dimension W #13-14

W jednym z poprzednich tomów Dimension W Yuji Iwahara zapowiedział, że pierwsza część serii była poświęcona Kyoumie Mabuchiemu i teraz nadszedł czas na skupienie się na postaci Miry. I ta obietnica stała się rzeczywistością, o czym dobitnie świadczą tomy 13 i 14.

Jeśli ktoś sądził, że odwiedziny Wyspy Wielkanocnej to ostatnia wyprawa Miry i Kyoumy, to był w srogim błędzie. Nowa misja spowodowała dalsze wojaże (tym razem do Indii), a do dwójki bohaterów przyłączyły się kolejne postacie. Ciekawie prezentuje się kwestia Syndykatu, tajemniczej organizacji kierowanej przez niejakiego Drake’a, który dał się już wcześniej poznać jako jednostka wybitna. W tym temacie na pewno czeka nas jeszcze sporo fabularnych zwrotów akcji.

Syndykat to nie jedyna organizacja, z jaką będą musieli zmierzyć się Mira i Kyouma. Na ich drodze stanie również Organ, ugrupowanie skrajnie przeciwne i wprost nienawidzące ogniw, tak jak Kyouma Mabuchi. Co nie oznacza, że będzie im po drodze. Wszystko to jednak blednie przy największej zalecie tych tomów. Na początku serii dostawaliśmy mocne science-fiction zahaczające o cyberpunk z dużą dawką akcji, potem pojawił się pokaźny wątek kryminalny, który później zastąpiły swego rodzaju zawody dla zbieraczy na Wyspie Wielkanocnej. Działo się sporo, a w tomach 13 i 14 dostajemy sektę i coś jeszcze bardziej interesującego. Plus oczywiście sporo akcji i walk.

Dimension W nie zakończyło się na wyjaśnieniu przeszłości Kyoumy Mabuchiego i dziejów jednostki Grendel i dobrze, że ta seria jest kontynuowana. Zdecydowanie widać potencjał na kolejne, ciekawe wątki, oby tylko nie zaginęły przez przesadne rozciąganie fabuły, do którego Iwahara miewa skłonności.

 

Tom #13 – ocena: 7,5/10

Scenariusz: Yuji Iwahara
Rysunki: Yuji Iwahara
Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 26 lipca 2018

 

 

 

Tom #14 – ocena: 7/10

Scenariusz: Yuji Iwahara
Rysunki: Yuji Iwahara
Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 27 września 2018

 

 

 

Say May Name

Dziękujemy wydawnictwo Waneko za udostępnienie egzemplarzy mangi do recenzji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.