(Recenzja) Doctor Mephistopheles #03

Trzeci tom Doctora Mephistophelesa przynosi długo wyczekiwane odpowiedzi odnośnie tajemniczych, nieśmiertelnych organów, Soyogiego Kazuyukiego, jak i samego tytułowego bohatera. Czy to dobrze? Tak. Bo chociaż seria była dość zajmująca, to zdecydowanie momentami zbyt powierzchowna.

Od początku wydarzenia dość sprawnie i szybko się rozwijają. Po lekturze poprzednich tomów można było mieć obawy czy autorka podoła zaczętym wątkom – mnóstwo drugoplanowych bohaterów, zmienni agresorzy, zbiegi okoliczności wokół Soyogiego, czy mafijne porachunki. Nie mniej poradziła sobie w większości dobrze, nadając historii spójności z poprzednimi tomami. Całość czyta się więc fajnie i z umiarkowanym zainteresowaniem. Jedynie momentami coś zgrzyta, ze względu na zbyt szybkie zawiązywanie się akcji. Pojawia się wrażenie, że część bohaterów pozostała z boku, bez możliwości rozwinięcia swojego potencjału. Nie jest to jednak zbyt znacząca wada, ponieważ jak na trzytomową serię i tak dzieje się sporo.

Najbardziej emocjonujące są ostatnie sceny, w których uważny czytelnik wychwyci kilka ciekawych informacji, w tym odniesienia do poprzednich części. Zakończenie przesycone jest dość żywymi reakcjami bohaterów, zwłaszcza Soyogiego, który był niewiadomą od samego początku. Zmartwi za to wiadomość, że w przypadku Doctora Mephistphelesa pozostaje niedosyt odnośnie jego intencji. Mam wrażenie, że w finałowych scenach wypadł dość płasko.

Podsumowując. Doctor Mephistopheles to seria dobra, chociaż momentami zbyt pozornie nakreślona, czego efektem są nieczęste chaotyczne sceny, czy urwane dialogi. Tak samo pojawia się wrażenie, jakby zabrakło czasu na dopowiedzenie pewnych rzeczy, czy tajemnic Shinjuku. Owszem trzeci tom dość dużo wyjaśnia, jednak wszystko to zostały skupione na kilku ostatnich stronach, co jeszcze bardziej utwierdza o niewykorzystanym potencjale.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to ciekawa i dobra manga, która zadowoli miłośników nietypowych historii. Bohaterowie od samego początku są zagadkowi, a ich losy nieraz splatają się w nietypowy sposób. I chociaż wydarzenia krążą wokół tytułowego Mephistophelesa, to równie często znajdujemy się obok innych równie interesujących postaci.

 

Ocena: 7/10

Seria: Doctor Mephistopheles
Scenariusz:
 Hideyuki Kikuchi
Rysunki: 
Kairi Shimotsuki

Tłumaczenie: Joanna Kaniewska
Wydawnictwo: Waneko

Premiera: 18 marca 2018

 

 

 

Scythe

Dziękujemy wydawnictwo Waneko za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.