(Unboxing) Ekö

Logiczna gra planszowa na pustyni? Czemu nie! Wydawnictwo FoxGames zadbało o spolszczenie produkcji autorstwa Henriego Kermarreca i polscy gracze mogą zmierzyć się w bitwie żywiołów.

To jeden z tych tytułów, które robią wrażenie już samym wyglądem. Zawartość wygląda następująco:

  • mamy jedną krótką instrukcję;
  • plansze przeznaczone dla każdego z maksymalnie 4 graczy;
  • pokaźną ilość różnych drewnianych dysków;
  • parę wyprasek.

Jednym z pierwszym elementów jakie wpadną w nasze ręce jest solidnie przygotowana instrukcja. Pierwsza strona to fabularne wprowadzenie i cele gracza. Co najbardziej jednak cieszy, jest krótka, co już na wstępie zachęca do wertowania zasad. Bez problemu da się poznać wszystkie reguły w ciągu paru minut. Najwięcej czasu bowiem stracimy na przyswojeniu zasad, dzięki którym będziemy mogli złożyć obszar gry – pustynię.

Kolejny kluczowy element to plansze graczy, utrzymujące bardzo wysoki styl graficzny. Czytelne oznaczenia sprawiają, że po szybkim zapoznaniu się z instrukcją można w pełni na nich polegać, bowiem stanowią także delikatną pomoc dla gracza. Same w sobie wyglądają super klimatycznie i prezentują czterech fabularnych protagonistów.

Zastanowić można się nad ich wykonaniem, bowiem nie są to rzeczy z grubej, sztywnej tektury, tylko twardszej wersji papieru fotograficznego. Przez co sprawiają wrażenie nieco delikatnych.

Zamiast standardowej planszy w pudełku są moduły kilku rozmiarów, z których dopiero ją złożymy. W różnym wariancie osobowym użyjemy innych kafelków terenu. Wykonane są również z dobrej jakości materiału, więc nie ma problemu, że podczas gry je uszkodzimy.

Kolejnym i jednym z ostatnich elementów są drewniane znaczniki budowli i świątyń. Zróżnicowane wzory nie pozwalają pomylić budynków. Kolory są chłodne i trochę ponure, ale dzięki temu wyróżniają się na pomarańczowo-brązowej planszy.

Żetony/dyski z drewna są grube i dosyć masywne. Każdy z czterech graczy, posiada swoją armię, oraz jednego cesarza, pełniącego nieco funkcję “Jokera”.

PODSUMOWUJĄC

Ekö prezentuje się bardzo oryginalnie. Pustynne bitwy armii złożonych z dysków mają swój klimat i przykuwają wzrok, gdy tylko zerkniemy na brązowo-pomarańczową planszę. Tak samo dość solidne wydaje się wykonanie, oczywiście można mieć zastrzeżenia co do planszetek indywidualnych gracza, ale tutaj połyskliwy, ostatecznie się sprawdzi, a nawet wygląda estetyczniej.

 

Mechanika: Henri Kermarrec
Ilustracje: Luky
Liczba graczy: 2-4
Wiek: od 8 lat
Czas rozgrywki: 45 min
Wydawca: FoxGames

 

Say May Name

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.