(News) Grudzień w Komiksowie!

Zawsze jest pora na dobry komiks, ale grudzień jest porą wyjątkową. W końcu niejeden fan komiksu liczy na łakome kąski pod choinką. Na co warto zwrócić uwagę po świątecznym karpiu?

Batman/Sędzia Dredd. Wszystkie spotkania

batman-sedzia-dredd-wszystkie-spotkania

Kolejna obowiązkowa pozycja dla fanów serii DC Deluxe. Tym razem album zbiorczy przedstawiający cztery historie komiksowe z lat dziewięćdziesiątych, gdzie Sędzia Dredd i Batman wspólnie walczyli z przestępcami. 

Scenariusz: John Wagner, Alan Grant
Rysunki: Cam Kennedy, Simon Bisley, Glenn Fabry, Val Semeiks
Wydawca: Egmont
Stron: 304
Data wydania: 07 grudnia 2017

 

 

 

 

Blacksad #01: Pośród cieni

blacksad-posrod-cieniDwie nagrody Eisnera? To nie jedyne zdobycze, którymi mogą pochwalić się twórcy Blacksada. Ameryka pierwszej połowy XX wieku, palące pragnienie poznania tajemnicy śmierci dawnej miłości i oczywiście wszechobecna atmosfera noir. Propozycja nie do odrzucenia.

Scenariusz: Juan Diaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Wydawca: Egmont
Stron: 48
Data wydania: 07 grudnia 2017

 

 

 

Centaurus 3: Szalona ziemia

centaurus-3-szalona-ziemiaTrzeci już tom historii, w której przodkowie Ziemian przemierzają kosmos celem znalezienia nowego domu. Gdy trafiają do gwiazdozbioru Centaura sądząc, że ten stanie się ich nowym domem, nie zdają sobie sprawy z czyhających tutaj pułapek i tajemnic.

Scenariusz: Leo Rodolphe
Rysunki: Zoran Janjetov
Wydawca: Timof Comics
Stron: 48
Data wydania: 01 grudnia 2017

 

 

 

Inspektor Akane Tsunemori #05

Inspektor-5Seria o pani Inspektor Akane Tsunemori powinna zainteresować wszystkich fanów cyberpunku. Mówienie o mangowej wersji Raportu mniejszości jest w połowie prawdziwe, bo ten cykl eksploruje trochę inne kręgi od opowiadania Dicka czy filmu na jego podstawie. Tak czy inaczej – jedna z najlepszych pozycji w portfolio wydawnictwa.

Scenariusz: Psycho-Pass Committee
Rysunki: Hikaru Miyoshi
Wydawca: Waneko 
Data wydania: 15 grudnia 2017

 

 

 

 

Jeremiah #15: Aleks

jeremiah-15Kolejna część przygód duetu młodych wagabundów, podróżujących przez postapokaliptyczny świat. Tym razem bohaterowie zawierają znajomość z nowo poznaną rodziną. Niestety sielanka nie trwa długo i na horyzoncie pojawiają się pierwsze problemy. 

Scenariusz: Hermann Huppen
Rysunki: Hermann Huppen
Wydawca: Elemental
Stron: 44
Data wydania: 08 grudnia 2017

 

 

 

Potter’s Field. Cmentarz Bezimiennych

cmentarz-bezimiennychHistoria Leo Rodolphe’a opowiadająca o cmentarzu, na którym chowani są bezimienni. Pewnego dnia tajemniczy jegomość Johna Do, postanawia wykorzystać tajemniczą sieć swoich tajnych agentów, aby zwrócić tożsamość nieznanym nieboszczykom. Problem w tym, że protagonista nie zostawia odcisków palców, nie ma przeszłości i nikt nic o nim nie wie.

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Paul Azaceta
Wydawca: Mucha Comics
Stron: 104
Data wydania: 12 grudnia 2017

 

 

 

Saga Valty – wydanie zbiorcze

Saga Valty to opowieść zabierająca w świat Wikingów, gdzie odważny Valgar z Valty zakochał się w pięknej Astridr. Niestety na drodze namiętnej miłości staną Thorgerra Argfussona – ojciec dziewczyny. 

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Mohamed Aouamari
Wydawca: Ongrys
Data wydania: grudzień 2017

 

 

 

 

Storm #06: Labirynt śmierci. Siedmiu z Aromatery

stormLubicie space opery? Właśnie dla miłośników tego gatunku wydawnictwo Kurc zsyła pod choinkę nader ciekawy prezent – kolejny, szósty już tom świetnej serii Storm. Kosmiczne wojaże zmiksowane z bardzo specyficznymi, ale także atrakcyjnymi ilustracjami? Brzmi dobrze!

Scenariusz: Martin Lodewijk
Rysunki: Don Lawrence
Wydawca: Kurc
Stron: 112
Data wydania: grudzień 2017

 

 

 

Szoki przyszłości

szok-przyszlosci

Szoki przyszłości to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika fantastyki. Album jest zbiorem historii narysowanych pierwotnie opublikowanych w brytyjskim magazynie 2000 AD, miedzy innymi przez takich gigantów jak Neil Gaiman, Grant Morrison, Alan Grant, Mark Millar.

Scenariusz: Neil Gaiman, Grant Morrison, Alan Grant, Mark Millar, Peter Milligan, Siman Furman
Rysunki:
Kevin O’Neill, Brian Bolland, Richard Elson, Frazer Irving, John Higgins, i inni
Wydawca: Studio Lain
Stron: ponad 200
Data wydania: grudzień 2017

 

 

 

Thorgal. 40 lat – Artbook

thorgal-40-lat-artbookGrudzień miesiącem Thorgala? Poza kolejnym albumem na sklepowe półki trafi też artbook wydany z okazji 40 lecia Thorgala. Tak, tak poczciwy staruszek ma już cztery dekady na karku. Za pośrednictwem artbooka będzie można przekonać się, jak ewoluowały rysunki Grzegorza Rosińskiego, podziwiać szkice czy projekty okładek cyklu o Thorgalu.

Rysunki: Grzegorz Rosiński
Wydawca: Egmont
Stron: 224
Data wydania: 07 grudnia 2017

 

 

Życie i czasy Sknerusa McKwacza

zycie-i-czasy-sknerusa-mckwaczaPrawdziwym fanom Kaczora Donalda i spółki nie trzeba przypominać tego tytułu. Don Rosa od lat uchodzi za legendarnego twórcę historii o kaczorach, w szczególności o Sknerusie. Burzliwe życie najbogatszej kaczki wszech czasów to spis niesamowitych przygód i trzeba je poznać, niezależnie od tego, czy uwielbiacie bohaterów z Kaczogrodu, czy nie. Poza tym Don Rosa otrzymał za ten komiks nagrodę Eisnera.

Scenariusz: Don Rosa
Rysunki: Don Rosa
Wydawca: Egmont
Stron: 448
Data wydania: 07 grudnia 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.