Lipiec w komiksowie!

Przyszła kolej na kolejną porcję zapowiedzi komiksowych. Mimo wakacji rynek nie zaspał i  po obfitym czerwcu możemy cieszyć się kilkoma naprawdę ciekawymi pozycjami również w lipcu. Warto się z nimi zapoznać!

Terror

Terreur-coverJak sam wydawca przyznaje, Terror to fabularyzowana biografia Madame Tussaud (znanej założycielki Muzeum Figur Woskowych), a fabuła jest silnie związana z Rewolucją Francuską. To opowieść o odwadze i walce z przeciwnościami w rewolucyjnej zawierusze.

Scenariusz: Andre-Paul Duchateau
Rysunki: Rene Follet
Stron: 120
Wydawca: Scream Comics
Data wydania: Lipiec 2017

 

 

Nestor Burma #01: Mgła na moście Tolbiac

Oryginał komiksu o paryskim detektywie, Nestorze Burmie, pochodzi z 1982 roku. Conestor-cover-00 ciekawe jest to komiksowa adaptacja powieści Leo Maleta, która rozgrywa się we francuskiej stolicy w latach 50-tych. Czarno-białe plansze dopełniają atmosfery noir. Intrygująca pozycja dla fanów dobrego kryminału.

Scenariusz: Jacques Tardi, Leo Malet
Rysunki: Jacques Tardi
Stron: 80
Wydawca: Scream Comics
Data wydania: Lipiec 2017

 

Hasib i królowa węży

246Co prawda o Hasibie już pisaliśmy w artykule Czerwiec w komiksowie, więc w tej polecance wspomnimy tylko, że jego premiera została przeniesiona na lipiec.

Scenariusz: David B. 
Rysunki:
 David B.

Stron: 112
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: lipiec 2017

 

 

 

Hotel Dziwny #01: Przez zimę do wiosny

Komiks opowiada o grupie przyjaciół, będącej mieszkańcami tytułowego Hotelu 247Dziwnego. Budzą się z zimowego snu i stwierdzają, że wiosna nie nadeszła, a przemienności pór roku został nieodwracalnie zakłócone. Teraz uratowanie Pana Wiosny leży w ich rękach. Hotel Dziwny to lekka historia, raczej skierowana do młodszego czytelnika. Nie oznacza to jednak, że dorośli muszą z niej zrezygnować. Zapowiada się spokojna i przyjemna opowieść, przy której będzie można zażyć niezobowiązującej rozrywki albo poczytać dzieciakom.

Scenariusz: Florian Ferrier, Katherine Ferrier
Rysunki: Katherine Ferrier
Stron: 46
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: lipiec 2017

Żywe trupy #26: Do broni!

Kolejny komiks, który (niestety) ukaże się dopiero w końcówce lipca, to Żywe trupy 19510377_1421128807952433_941318750105523898_n#26, wydanie zbiorcze zawierające albumy #127 – #132 oryginalnej serii. Tego komiksu raczej nie trzeba przedstawiać. Historia Roberta Kirkmana do dziś zaskarbiła sobie miliony fanów na całym świecie, podobnie jak serial na jej podstawie The Walking Dead.

Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Charlie Adlard, Cliff Rathburn, Stefano Gaudiano
Stron: 136
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: 31 lipca 2017

 

 

Róża Wersalu #2

Teraz przyszła pora na lipcową mangę. Pojawi się Róża Wersalu tom drugi, liczący nie bagatela 620 stron. W 1755 ab4156dd83502d419c04a35bca6b0742roku na świat przychodzi trójka dzieci: córka cesarzowej Marii Teresy w Austrii, Hans Axel von Fersen potomek roku szlacheckiego w Szwecji oraz Jarjayes, córka zasłużonego generała, we Francji. Ich przeznaczeniem jest spotkać się w siedzibie Królów francuskich. Akcja tomiku dzieje się przed wybuchem Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

Scenariusz: Riyoko Ikeda
Rysunki: Riyoko Ikeda
Stron: 620
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 18 lipca 2017

 

Posępny Mononokean #3

Posepny-tom-3-oklKolejną mangą jest Posępny Mononokean. W trzecim tomie Ashiya ponownie spotyka się ze stworkiem Włochaczem, który został ranny, gdy próbował ją osłonić przed ciosem sklepikarza. Tym razem czytelnik będzie miał okazję poznać postacie rządzące społeczeństwem Zaświatów.

Scenariusz: Kiri Wazawa
Rysunki: Kiri Wazawa
Stron: 194
Wydawca: Waneko

Data wydania: 18 lipca 2017

 

 

 

Bungou Stray Dogs – Bezpańscy Literaci #4

Bungou4-oklaI następna lipcowa premiera – czwarty tom Bungou Stray Dogs. W tym tomiku do Zbrojnej Agencji Detektywistycznej przybywają niespodziewani goście od północnoamerykańskiej organizacji zrzeszającej Uzdolnionych, dowodzonej przez multimiliardera Fitzgeralda. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już w następnym tygodniu.

Scenariusz: Kafka Asagiri
Rysunki: Sango Harukawa
Stron: 200
Wydawca: Waneko

Data wydania: 14 lipca 2017

 

Księga Vanitasa #3

W lipcu ukaże się także trzeci tom Księgi Vanitasa, mangi poruszającej dość dobrze znany temat, jakim są wampiry, ale podchodzi do tego w niecodzienny sposób. vanitas-3-okladkaAkcja dzieje się w dziewiętnastowiecznym Paryżu, gdzie człowiek imieniem Vanitas leczy… wampiry. Robi to za pomocą magicznej księgi, która pozwala zdjąć klątwę z zamienionego w krwiopijcę.

Scenariusz: Jun Mochizuki
Rysunki: Jun Mochizuki
Stron: 234
Wydawca: Waneko
Data wydania: 22 lipca 2017

 

 

Zdobywcy Troy

Teraz pora na egmontową premierę  – Zdobywcy Troy. Konsorcjum Kwiatów przejmuje1610844o władzę nad planetą o magicznie uzdolnionych mieszkańcach, jednocześnie zakazując korzystania z technologii przymusowym kolonistom. Jest to historia dziejąca się na cztery tysiące lat przed Lanfaustem z Troy i łączy w sobie cztery tomy cyklu.

Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Ciro Toty
Stron: 200
Wydawca: Egmont
Data wydania: 19 lipiec 2017

 

Wieczni Batman i Robin #2

I kolejny lipcowy egmontowy tytuł to drugi tom kontynuacji Wiecznego Batmana. W 1610836otym cyklu Mroczny Rycerz występuje w znikomych ilościach, ale o dziwo nie psuje to ciekawej historii sięgającej dawnych lat i walki, którą podjął z handlarką ludźmi.

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, James Tynion IV, Jackson Lanzing, Collin Kelly, Ed Brisson, Tim Seeley
Rysunki: Scot Eaton, Christian Duce, Tony S. Daniel
Stron: 336
Wydawca: Egmont
Data wydania: 5 lipiec 2017

 

 

Sędzia Dredd. Ameryka

Teraz coś od studia Lain, Sędzia Dredd. Sędziowie rządzą żelazną ręką w Mega-City, leczda1 jak zwykli ludzie radzą sobie w tym systemie? Jara oraz Benny mogą mieć na to różne poglądy, ta pierwsza działa w organizacji terrorystycznej, a drugi bohater jest… piosenkarzem. Ciekawy duet?

Scenariusz: John Wagner
Rysunki: Colin MacNeil
Stron: 160
Wydawca: Studio Lain
Data wydania: Lipiec 2017

 

 

Ziemia swoich synów

560x795To wizja postapokaliptycznej Ziemi, której głównymi bohaterami są członkowie rodziny (dwóch synów i ojciec), kryjący się przed światem zewnętrznym, mieszkając w domku nad jeziorem. Kontakt z innym człowiekiem grozi śmiercią. Jest to jeden z najważniejszych albumów na włoskiej scenie komiksowej.

Scenariusz: Gipi
Rysunki: Gipi
Stron: 228
Wydawca: Timof Comics
Data wydania: Lipiec 2017

 

No Comments

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.