(News) Literacki sierpień!

Hamak, lemoniada w jednej dłoni i książka w drugiej… A w sierpniu na rynek trafi kilka interesujących tytułów!

Ciemny las

pobraneKontynuacja Problemu trzech ciał, powieści Liu Cixina, która zyskała nagrodę Hugo. Przyszłość, w której każda cywilizacja pozostaje ukryta przed innymi. Niestety, Ziemia już się ujawniła.

W efekcie za 400 lat przybędą do nas obce formy życia. A ponieważ kosmiczni najeźdźcy mają dostęp do wszystkich ziemskich informacji za wyjątkiem ludzkiego umysłu, ludzie postanawiają stworzyć nowy sposób komunikowania – Wpatrujących się w Ścianę.

Trylogia Liu Cixina cieszy się poza granicami naszego kraju dużą popularnością. I nie inaczej jest w Polsce, gdzie pierwszy tom zyskał wysokie oceny.

Autor: Liu Cixin
Stron: 672
Wydawca: Rebis
Data wydania: 29 sierpnia 2017

 

Galeony wojny

Morza szum, ptaków śpiew… To nie rzeczywistość polskich marynarzy roku 1627 galeonyWojnyT1-2017-f04-470x735widzianych oczyma Jacka Komudy. Pisarz zabiera nas w czasy, kiedy to Szwedzi atakowali ujście Wisły, doprowadzając do blokady Gdańska. Do walki staną floty Gustawa Adolfa oraz Zygmunta III Wazy. Jako że dobrych powieści z pogranicza historii, marynistyki i fantastyki nigdy za wiele – brać i nie zadawać pytań!

Autor: Jacek Komuda
Stron: 688
Wydawca: Fabryka Słów
Data wydania: 18 sierpień 2017

 

Księga cmentarna

KsiegaCmentarna front 1do1Neil Gaiman wyrobił sobie już taką markę, że każdy szanujący się fan fantastyki miał w dłoni jego książkę/komiks lub przynajmniej słyszał o nich wiele pochlebnych opinii. Tym bardziej cieszy, że MAG wznawia jego kolejne powieści w ujednoliconej szacie graficznej wykonanej przez świetnego w swym rzemiośle Dark Crayona. Księga cmentarna to opowieść o chłopcu, który w uciecze przed mordercą schronił się na cmentarzu, a jego wychowaniem zajęły się zjawy…

Autor: Neil Gaiman
Stron: 224

Wydawca: MAG
Data wydania: 2 sierpnia 2017

 

 

Pieśń o Kruku

Bjarni zwany Krukiem zamieszkujący na dalekiej północy wyrusza w podróż życia. piesn_o_kruku2-copyCzekają go niezwykłe przygody, pozna sekrety skrywane w Mieście Magów, sięgnie po nieliche bogactwa, droga zaprowadzi go do najdalszych zakątków świata, a on sam stanie się bohaterem wielu pieśni. Jaką rolę w tym wszystkim odegra klątwa kruka?

Autor: Lach Paweł
Stron: 380

Wydawca: Fantom
Data wydania: 16 sierpnia 2017

 

Różaniec

kosik_rozaniec_front_500Jest to nowa powieść Rafała Kosika, który na dziewięć lat zaprzestał pisania s-f. Historia rozgrywa się w przyszłości na terenie Warszawy, gdzie nic nieznaczący obywatel musi stawić czoło potężnej machinie politycznej.

Autor: Rafał Kosik
Wydawca: Powergraph
Data wydania: 30 sierpnia 2017

 

 

 

 

Star Wars: Więzy krwi

19656912_646684158861585_494016353078983352_n

Powieści ze świata Gwiezdnych Wojen nie braknie, niemniej są wśród nich pozycje kluczowe, patrząc przez pryzmat spójności uniwersum. Taką też książką są Więzy krwi, których akcja toczy się pomiędzy wydarzeniami znanymi z filmowej trylogii oraz Przebudzeniem Mocy. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana mieczów świetlnych i nie tylko.

Autor: Claudia Gray
Stron: 480
Wydawca: Uroboros
Data wydania: 2 sierpnia 2017

 

Wyzwolenie

(Brak okładki)

Ostatnimi czasy na polski rynek książkowy trafia coraz więcej powieści ze steampunkowego nurtu, co zawdzięczamy m.in. wydawnictwu SQN, za sprawą którego może zapoznać się chociażby z cyklem Iana Tregillisa. Oba dotychczasowe tomy pozwalają wierzyć, że i Wyzwolenie będzie satysfakcjonującą lekturą.

Autor: Ian Tregillis
Wydawca: SQN
Data wydania: sierpień 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.