(News) Finałowy zwiastun Jokera pobudza apetyt

Pospiesznie nakreśleni Superman, Batman i Wonder Woman, jeszcze szybciej sklecona Liga Sprawiedliwości… Czy postacie z uniwersum DC doczekają się filmów mogących konkurować z najlepszymi produkcjami Marvel Cinematic Universe? Nadzieja w pewnym klaunie…

Już 31 sierpnia odbędzie się pierwszy pokaz Jokera w reżyserii Todda Phillipsa (scenariusz napisał wspólnie ze Scottem Silverem) oraz Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Będzie on miał miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W Polsce i Stanach Zjednoczonych premiera odbędzie się 4 października, a dziś opublikowano finałowy zwiastun i wygląda na to, że jest na co czekać.

Film otrzymał już nominację Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, co pozwoliło uwierzyć, że tym razem dostaniemy mięsiste widowisko, dalekie od głupiutkiej rozwałki ze słynnym klaunem w roli głównej. Po obejrzeniu trailera można wręcz liczyć na zgoła odmienne widowisko, pełne psychodelicznego nastroju (mimika Phoenixa i nastrojowe ujęcia robią swoje!) i dojrzałej historii.

Jako zwolennik DC, który w dodatku ceni sobie postać Jokera (ale nie w wersji Jareda Leto z Legionu Samobójców), chciałbym w końcu obejrzeć ciekawą i poważną genezę bohatera (lub w tym przypadku antybohatera). Bez odgrzewania tego samego kotleta i kopiowania Marvela. Za to z dojrzałym scenariuszem, równie wciągającym i emocjonalnym jak Logan, oraz dobrze przedstawioną i umotywowaną ewolucją postaci. No i oczywiście grą aktorską na najwyższym poziomie. Po obejrzeniu finałowego trailera Jokera przynajmniej o to ostatnie jestem spokojny. Jeśli Phoenix prezentuje ten poziom przez cały film, to w najbliższych miesiącach ma szansę zgarnąć parę nagród (a przynajmniej cieszyć się z nominacji). Zresztą – zobaczcie sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.