(News) Wojna makowa autorstwa Rebeki F. Kuang nadchodzi!

Już 12 lutego do sprzedaży trafi długo wyczekiwana powieść Rebeki F. Kuang, pt. Wojna makowa. Ukaże się w dwóch wariantach, okładce zintegrowanej (biała), oraz miękkiej (niebieska). Zapraszamy do zapowiedzi!

Wojna makowa

Nie jest to zwykła, odrealniona powieść fantasy. Kuang porusza w niej istotne problemy z historii i współczesności Chin – swojego rodzinnego kraju. Nawiązuje do wydarzeń w Nanking z 1937 r., nazwanych “zapomnianym holokaustem”, do japońskiej okupacji Korei, czy do eksperymentów japońskiej jednostki 731.

Przedstawia społeczeństwo patriarchalne i na jego tle główną bohaterkę Rin inspirowaną postacią Mao Zedonga. Autorkę interesują mechanizmy przemiany kobiety w świecie rządzonym przez mężczyzn. Zadaje pytanie, jak można zmienić hierarchie, bez narzucania parytetów. Kuang zaskakuje nieoczywistymi wyborami głównej postaci.

Wyborami, które we współczesnym nam świecie niejednokrotnie są kobietom odbierane. Rin staje się alegorią walki kobiet o osobistą wolność.

Niezłomna, zdesperowana, przepełniona buntem pali świat zbudowany na niesprawiedliwych fundamentach.

Imperium Nakara przetrwało dzięki kultowi Cesarzowej i próbom wynajdującym najzdolniejszych ludzi, by służyli swojemu Cesarstwu. Próba Keju miała tylko utrzymać elitę u władzy. Nigdy nie powinna jej przejść prosta chłopka, taka jak Rin. Ale prawo jest prawem, a Rin zrobi wszystko, aby wydostać się z rynsztoka, w którym żyje. Nauczy się walczyć, nauczy się dowodzić i nauczy się poświęcać. Jeśli w starych opowieściach kryje się choć ziarnko prawdy – poświęci znacznie więcej, niż życie. Historia oraz fantazja zderzają się w Wojnie Makowej. Ekscytujący epicki debiut ognia i krwi R. F. Kuang.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.