(News) Październik w komiksowie!

Październik do tej pory ofiaruje nam mnóstwo słabej pogody i opadów deszczu. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – jest pretekst by rozsiąść się w fotelu z dobrym komiksem. A tych w październiku nie zbraknie!

Alive

Jednotomówka opowiadająca historię Yashiro Tenshuu, chłopaka, który zabił cztery osoby, w tym swoją dziewczynę. Obecnie w więzieniu oczekuje na wykonanie egzekucji. Los uśmiecha się do niego, gdy otrzymuje propozycję dołączenia do rządowej organizacji, warunkiem jest tylko udział w niecodziennym eksperymencie.

Scenariusz: Tsutomu Takahashi
Rysunki: Tsutomu Takahashi
Wydawca: Waneko
Data wydania: 27 październik 2017

 

 

Anastazja

To opowieść ma miejsce w 1926 roku, kiedy w Los Angeles kwitł biznes filmowy. Do wspomnianego miasta przyjeżdża matka z córką, aby podążyć za marzeniami o karierze filmowej. Historia Joanny Karpowicz i Magdaleny Lankosz jest pełna zwrotów akcji, tajemnic protagonistek jak i samego Hollywood, skrywającego mroczny obraz kryjący się za przemysłem filmowym.

Scenariusz: Magdalena Lankosz
Rysunki: Joanna Karpowicz
Stron: 92
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: październik 2017

 

Chrononauci

Mark Millar opowiada historię dwóch naukowców Danny’ego Reillyma i Corbine’a Quinne’a, którzy podróżują w czasie, nie zważając na konsekwencje.

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Sean Murphy
Stron: 120
Wydawca: Non Stop Comics
Data wydania: 11 Październik 2017

 

 

 

Daredevil. Nieustraszony #01

Prawie 500 stron komiksu? Nie lada encyklopedia i to w dodatku o wciąż niezbyt popularnym w Polsce Daredevilu. Tym razem będzie musiał zmierzyć się z próbą odkrycia jego sekretnej tożsamości. Biorąc pod uwagę potencjał postaci i dotychczasowy dorobek Bendisa, można oczekiwać ciekawej fabuły i wartkiej akcji.

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Mack, Alex Maleev, Manuel Gutierrez, Terry Dodson, Rachel Dodson
Stron: 480
Wydawca: Egmont
Data wydania: 25 październik 2017

 

Deadlock #01

Tym razem przenosimy się do świata FBI. Policjant z wydziału narkotykowego Yuuto Lennix zostaje oskarżony o zamordowanie partnera. Nieprzychylny wyrok sprawia, że trafi do więzienia o zaostrzonym rygorze. I gdy wydaje się, że już wszystko stracone otrzymuje propozycję współpracy od FBI, musi wśród więźniów odnaleźć człowieka o pseudonimie Corvus.

Scenariusz: Saki Aida
Rysunki: Yuh Takashina
Wydawca: Studio JG
Data wydania: październik 2017

 

 

 

Gotham Central #04: Corrigan

3975191oGotham Central to cykl w skali DC Comics nietypowy i przez tę nietypowość odbierany zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Nie każdemu przypadają do gustu boje policjantów z Gotham z przestępcami i superłotrami, jeżeli udział Batmana jest znikomy. Jeśli lubicie mocne kryminały nastawione na gęsty klimat, to na rynku nie znajdziecie wielu lepszych pozycji.

Scenariusz: Ed Brubaker, Greg Rucka
Rysunki: Steve LieberKano
Stron: 228
Wydawca: Egmont
Data wydania: 25 październik 2017

 

Jezioro ognia

Akcja historii rozgrywa się w XIII w., kiedy w Pirenejach Francuskich rozbija się statek z nieznaną dotąd formą życia, niebezpiecznymi drapieżnikami. Do obrony przed zagrożeniem staje oddział krzyżowców i heretyk.

Scenariusz: Nathan Fairbairn
Rysunki: Matt Smith
Stron: 168
Wydawca: Non Stop Comics
Data wydania: 18 Październik 2017

 

 

 

Katanga #01: Diamenty 

Historia dzieje się 1960 roku, kiedy Kongo i Katanga zbliżają się do wojny domowej. Powodem konfliktu jest blokada kopalń przez Katangę.

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: Sylvain Vallee
Stron: 70
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: październik 2017

 

 

 

Myszka Miki. Kawa “Zombo”

3975198oMyszka Miki ma już wiele lat na swym mysim karku, lecz trzyma się świetnie i zachwyca kolejne pokolenia. Czy podobnie będzie z Kawą “Zombo”? Istnieje spora szansa, że tak się stanie, bo szykuje się większa opowieść poruszająca temat wykupu posiadłości pod pola golfowe. A że przy tym zniknęli mieszkańcy…

Scenariusz: Regis Loisel
Rysunki: Regis Loisel
Stron: 80
Wydawca: Egmont
Data wydania: 25 październik 2017

 

 

William Adams, Samuraj

Historia dzieje się w XVII w., kiedy to u wybrzeży Japonii rozbija się angielski marynarz William Adams. Przez wzgląd na jego wiedzę niektórzy życzą mu śmierci, jednak od przykrego losu ratuje go generał Tokugawa, szykujący się do wojny domowej z regentami.

Scenariusz: Mathieu Mariolle
Rysunki: Nicola Genzianella
Stron: 112
Wydawca: Elemental
Data wydania: 16 październik 2017

 

1 myśl na “(News) Październik w komiksowie!”

  1. Pingback: Przeprowadzka zakończona! – Nie znam się, to się wypowiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.