(Recenzja) Akame ga Kill! #11

Po ciężkich starciach Jaegers i Night Raid z członkami Wild Hunt wszystkie strony postanowiły zaszyć się w swoich siedzibach. Jednak na nieszczęście Imperium, armia rebeliancka nie odpuszcza, podobnie jak Dzikie Plemiona na Wschodzie, gdzie Esdeath tłumi zapędy wroga.

Historia zbliża się ku końcowi i to widać w warstwie fabularnej. Atmosfera jest napięta, kolejni bohaterowie giną, a Tatsumi wspina się na wyżyny swoich umiejętności. Konflikt w Imperium również dociera do punktu krytycznego, za którym misternie budowana władza premiera powoli zaczyna się kruszyć. A co za tym idzie walki, jakie cesarstwo wypowiedziało Night Raid, wchodzą w kolejną brutalną fazę.

Tom jest ciężki, emocjonalny oraz krwawy, a także bardzo smutny, Takahiro bowiem pokazuje konflikt od brutalnej, bezlitosnej strony. I to nie pierwszy raz kiedy, wydarzenia zbierają krwawe żniwo wśród bohaterów. Mangaka nie stara się na siłę wciskać szczęśliwych zakończeń, co jest atutem całej serii, ponieważ od początku historia jest przemyślana i świetnie skonstruowana pod względem zależności emocjonalnych bohaterów. Dodając do tego dość zagmatwane konflikty na dworze cesarskim i wewnętrzne spory, a także nietuzinkowych bohaterów, do naszych rąk trafia naprawdę świetna manga.

Po lekturze jedenastego tomu o Akame ga Kill! mogę z powodzeniem powiedzieć, że seria wyróżnia się na rynku. Owszem nadal tu czy tam trąci myszką, a wręcz infantylnością, ale jest to kropla w morzu wzajemnych konfliktów bohaterów, które śledzi się z dużym zainteresowaniem.

 

akame-ga-kill-11Ocena: 8/10

Seria: Akame Ga Kill
Scenariusz:
 Takahiro

Rysunki: Tashiro Tetsuya
Tłumaczenie: Wojciech Gęszczak
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 5 kwietnia 2019

 

 

Scythe

Dziękujemy wydawnictwo Waneko za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.