(Recenzja) Fire Force #03

Kontynuacja Fire Force trzyma poziom wyznaczony przez pierwszy tom. Dzieje się wiele, Shinra znów jest w centrum wydarzeń, a na horyzoncie rysują się kolejne intrygi i to nie tylko ze strony innych Zastępów SSP. Ludzie z Ósemki również postanawiają nieco po-inwigilować przeciwnika.

W “płomiennym battle fantasy” coraz sprawniej zawiązuje się śledztwo związane z ludzkim zapłonem. Ledwo protagonista i reszta oddziału Ósemki zakończyli zawody, a już ruszają na czołowe zderzenie z Piątym Zastępem. Ten siłą zatrzymuje siostrę Iris, ale konsekwencje tego działania zaskoczą wszystkich.

Chociaż Shinra Kusakabe zdążył zadomowić się w Ósemce Specjalnych Sił Przeciwpożarowych, to nadal rozpamiętuje wydarzenia z zawodów. Spotkanie z dziwnym nieznajomym i kilka słów na temat jego matki i młodszego brata, którzy zginęli w wypadku, zasiało zwątpienie co do uczciwości pozostałych zastępów SSP.  Atsushi Ōkubo autor i równocześnie ilustrator – udziela nowych informacji na temat najbardziej nurtujących pytań odnośnie samoistnego zapalania się ludzi. Nadal jednak mamy więcej zagadek niż odpowiedzi, problemy się nawarstwiają, a śladowe dane, jakie zdobywa Ósmy Zastęp, są wyjątkowo niepokojące.

Podobnie jak w poprzednich tomach, wszystko podlane jest zabawnymi dialogami i humorystycznymi scenkami. Pomimo poważnych wydarzeń dostajemy całą gamę komicznych zachowań. Ci co śledzą losy bohaterów Fire Force, wiedzą, że mangaka ma talent do tworzenia ciekawych i skrajnie różnych osobowości. Taki jest m.in. Shinra, którego walki w każdym tomie kończą się spektakularnymi widowiskami i równie podniosłymi dialogami. Chcąc nie chcąc, staje się kluczowym członkiem zespołu, który nieustannie podnosi swoje umiejętności i powoli odkrywa tajemnicę ludzkiego zapłonu. 

Na obecną chwilę Fire Force kontynuuję z przyjemnością. Nadal jest ciekawie, dzieje się sporo i niejednokrotnie zwroty akcji umilają przygody bohaterów. Chociaż droga do rozwiązania zagadki ludzkiego zapłonu wydaje się jeszcze odległa, to jednak każdy tom przynosi coraz więcej poszlak.

 

Fire ForceFire Force #03: 7/10

Seria: Fire Force
Scenariusz:
Atsushi Ōkubo

Rysunki: Atsushi Ōkubo
Tłumaczenie: Wojciech Gęszczak
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 15 kwietnia 2020

 

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.