(Recenzja) Kakegurui – Szał hazardu #04

Chociaż trzeci tom Kakegurui nie osiągnął poprzeczki ustawionej przez tomy #1 i #2, to jednak historia Homura Kawamoto i Toru Naomura (rysunek) nadal utrzymuje niezły poziom. Czwarta część przynosi kolejny pojedynek i walkę z samorządem Akademii Hyakkao, a dokładniej z członkinią Yumemi Yumemite. Yumeko Jabami kontynuuje swoją hazardową misję i wygląda na to, że nie poprzestanie dopóki nie wyzwie przewodniczącej samorządu na pojedynek.

Od kiedy Yumeko pokazała prawdziwe umiejętności hazardzistki, układ sił, w tym autorytet samorządu, został poważnie zachwiany. Kolejni członkowie przegrywają, a Jabami staje się nadzwyczaj popularna. Pozostałe Zwierzątka (osoby, które mają jakiś dług hazardowy) zaczynają wiązać z nią nadzieję na wyrwanie się z błędnego koła poniżania i nie sprawiedliwego kastowego podziału. Protagonistka zdaje się mieć nieodgadnione zamiary, przyjmuje kolejne wyzwania i spektakularnie wygrywa, prześwietlając kolejne oszustwa oraz sztuczki.

Homura Kawamoto nadal utrzymuje tendencję ukazywania głównej bohaterki przez pryzmat jej wyjątkowości i nieomylności. Yumeko Jabami od samego początku (pierwszego tomu) jest osobą spokojną, opanowaną i tajemniczą. Umie grać i wygrywać, a nawet doprowadzać do interesujących ją wyników, czy remisów, ale przy tym pozostaje wierna swoim przyjaciołom, a nawet podnosi morale kolejnych napotkanych osób. Pod fasadą idealnej przyjaciółki i nieco głupiutkiej dziewczyny, kryje się prawdziwa manipulatorka.

Czwarty tom to jednak nadal bardzo dobra kontynuacja, która ponownie pozwala zagłębić się w świat bogatych dzieciaków, które w ramach rozrywek pozaszkolnych uprawiają hazard na grube miliony. Homura Kawamoto wprowadza dużo napięcia i efektownych pojedynków, w tym spektakularnych i wymyślnych oszust.

Co by nie mówić, Kakegurui – Szał hazardu to świetna, emocjonująca seria, od której ciężko się oderwać, a każdy tom przynosi nowe wrażenia na polu hazardowych rozgrywek. Homura Kawamoto wyniósł popularną rozgrywkę do miana sztuki i zamknął w ciasnych murach akademii, pełnej bogatych dzieciaków.

 

Kakegurui - Szał hazarduOcena: 7/10

Seria: Kakegurui – Szał hazardu
Scenariusz: 
Homura Kawamoto

Rysunki: Toru Naomura
Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Wydawnictwo: Waneko
Premiera: 20 stycznia 2020

 

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.