(Recenzja) Magi: The Labyrinth of Magic #04-05

Czwarta i piąta część The Labyrinth of Magic zaskoczy osoby, które po pierwszych tomach zdążyły uznać Magi za beztroską oraz dowcipną serię. Świat stworzony przez Shinobu Ohtaka poza skromnym Aladynem czy Alibabą, odkrywa karty, stawiając na drodze głównych protagonistów, naprawdę wyraziste osobistości. I nie mowa tu tylko o książętach czy arystokratach, ale o przerażających i rządnych krwi wojownikach, dysponujących potężną bronią oraz magią.

Przede wszystkim mangaka ograniczył humor i skupił się na wydarzeniach związanych z Magoi i Dżinami, czyli potężnymi istotami napędzającymi świat The Labyrinth of Magic. Bardzo dobrze działa również przerzucenie ciężaru na Alibabę, który skrywa wiele tajemnic i nie do końca jasną przeszłość. Jego stosunki z Kasimą, posłużyły do rozbudowania konfliktu politycznego w Baldadzie i pogłębienia kolejnych złych decyzji władcy kraju.

Nadal jednak kolejne elementy budowane są na szkielecie relacji Aladyna i Alibaby, a także Morgany, która chwilowo związała swoje losy z dwójką wspomnianych przyjaciół. Widać jednak, że autorowi bardziej zależy na budowie świata i wprowadzeniu nowych, niezwykle charakternych postaci, dlatego dwójka głównych bohaterów schodzi na dalszy plan. 

Kolejnym plusem jest strona rysunkowa. Wyjątkowo solidna i szczegółowa świetnie wprowadza w klimat magii i zawirowań, w jakie wpadają bohaterowie. Do tego świetne perspektywy i kadrowanie jeszcze nadają wydarzeniom unikalnego klimatu.

Jak na razie Magi jest serią bardzo dobrze rokującą i ciekawą. Klimaty fantasy, tajemnic i baśni to coś, co spodoba się większości czytelników. Do tego zaskakujące tempo wydarzeń i coraz mocniejsze sceny doskonale odsłaniają potencjał mangi.

 

Seria: Magi: The Labyrinth of Magic
Scenariusz:
Shinobu Ohtaka

Rysunki: Shinobu Ohtaka
Tłumaczenie: Karolina Balcer
Wydawnictwo: Waneko
Premiera Tom 4: 17 marca 2017
Premiera Tom 5:
19 maja 2017

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.