(Recenzja) My Hero Academia. Akademia Bohaterów #08-09

My Hero Academia nie zwalnia tempa. W Liceum U.A. rozpoczęła się praktyczna część testów semestralnych. Izuku Midoriya i jego koledzy z klasy muszą stanąć w parach do walki przeciw nauczycielom. A ze względu na swoje niezwykłe dary wszyscy zostali podzieleni według potencjału, przez co Izuku ląduje w parze z Katsuki Bakugo. Jednak testy semestralne to nie koniec, pierwszoroczniaków czeka jeszcze wakacyjny obóz treningowy.

Kolejne dwa tomiki Akademii Bohaterów to porcja szybkiego dojrzewania młodych bohaterów z klasy 1A. Wrzucani w kolejne egzaminy, uczą się stawiać pierwsze kroki w ekstremalnie niebezpiecznych potyczkach. I chociaż wszyscy robią postępy, to jednak na niebezpieczeństwa czekające w obozie treningowych nie mogli być gotowi.

PLUS ULTRA!

Niezależnie od sytuacji, w której Kohei Horikoshi stawia młodego Izuku, zawsze nawiązuje do emocjonalnej strony protagonisty, a przede wszystkim jego relacji z kolejnymi postaciami. Nieważne czy walczy z All Mightem, czy ze złoczyńcą. Często wydaje się zagubiony i przytłoczony natłokiem emocji. Toczy wewnętrzne spory pomiędzy swoimi przekonaniami, a tym co trzeba zrobić. Tu też uwidacznia się upór młodego herosa, za którą Midoriyę lubi się jeszcze bardziej. Dlatego walka podczas egzaminu semestralnego z All Mightem, jak i później ze złoczyńcami na obozie treningowym, pozwalają przełamać mu kolejne bariery. W ósemce mangaka ciekawie nawiązuje do relacji z All Mightem i Katsuki Bakugo, a następnie w dziewiątce już do samej relacji z Bakugo i innymi przyjaciółmi z jego klasy.

Jednak szkolne przepychanki, to nie wszystko, co oferuje manga. Jak wspominałam w poprzedniej recenzji (do znalezienia tutaj), autor coraz śmielej zahacza o sprawy polityczne w świecie, w którym zawód superbohatera jest opłacany i prawnie uznawany przez rząd. Bractwo złoczyńców i ostatnio popularny Zabójca Bohaterów robią wszystko, aby zdyskredytować Akademię U.A. i jej grono pedagogiczne. Co ważne, ziarna, które zasiewają, kiełkują wśród zwykłej ludności, szybko podnosząc negatywne nastroje.

Jestem pozytywnie zaskoczona gracją, z jaką Horikoshi prowadzi fabułę. Na początku skupiał się na Izuku, a teraz odsłania kolejne zawirowania świata. Jeśli więc jeszcze serii nie znacie, to gorąco polecam. Plus ultra!

 

Ocena: 7,5/10

Seria: My Hero Academia. Akademia Bohaterów
Scenariusz:
Kohei Horikoshi

Rysunki: Kohei Horikoshi
Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Wydawnictwo: Waneko
Premiera tom #08: 14 grudnia 2018
Premiera tom #09: 31 stycznia 2019

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.