(Recenzja) Resident Evil: Ostatni rozdział

Resident Evil nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jedna z najgłośniejszych serii o zombiakach, w końcu doczekała się zakończenia filmowego cyklu. Ostatni rozdział przynosi wiele odpowiedzi, ale także na tle innych wypada bardzo słabo.

Historię zaczynamy niedługo po wydarzeniach z poprzedniej części. Za dużo nie spojlerując, napiszę jedynie, że Alice została ściągnięta przez Weskera do tajnej bazy w Waszyngtonie. Teraz śledzimy dalsze losy głównej bohaterki.

Od samego początku wątek ratowania ostatnich ludzi potraktowano mocno powierzchownie. Nie ma żadnego epizodu, sprawiającego, że Ostatni rozdział, byłby godnym zakończeniem serii. Wydarzenia są “płaskie” i naciągane, a Alice jak zwykle powtarza dobrze znany schemat. Zostaje złapana, ucieka, spotyka ostatnich człowieczych niedobitków i rozpoczyna rebelię. A to wszystko podszyto misją uratowania pozostałej przy życiu ludzkości.

Za to mamy pełno efektownych walk z zombiakami w roli głównej. Jest głośno, wybuchowo i szybko. Nie da się ukryć, że cała seria Resident Evil zyskała dzięki brutalnym i krwawym bijatykom, gdzie rozłupanie czaszki zmutowanego umarłego jest na porządku dziennym.

W najnowszej części Milla Jovovich (tytułowa Alice) zagrała całkiem dobrze, przede wszystkim nie wyglądała tak sztucznie jak w Retrybucji. Na plus, także można zaliczyć jej dialogi, poza tym nadal zadziorna potrafi porządnie sprać na kwaśne jabłko. Za to wśród pozostałej obsady, nie mogło zabraknąć Shawna Robertsa, który jak zwykle świetnie zagrał zdystansowanego Weskera. Podobnie niezawodny Lain Glen, który jako dr Isaacs nie raz gościł na ekranie w poprzednich częściach. I oczywiście hołd należy złożyć wszystkim statystom, którzy wcielili się w zombiaki, bez nich ta seria by nie istniała.

Ostatecznie jestem niestety rozczarowana zakończeniem. Jako miłośniczka zombie, serię Resident Evil zawsze z chęcią oglądałam i do niej wracałam. Teraz wiedząc jak wszystko się kończy mam mieszane uczucia. Z jeden strony nie można oczekiwać czegoś nowego, ponieważ filmowe uniwersum wyczerpało już źródło pomysłów, a z drugiej jak na tak rozległe uniwersum, finał powinien być zrobiony z “większą pompą” .

resident-evil-ostatni-rozdzialOcena: 6,0/10

Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Paul W.S. Anderson
Obsada: Milla Jovovich, Lain Glen, Ali Larter, Shawn Roberts, Eoin Macken
Czas projekcji: 1 godz 47 min

Premiera PL: 27 stycznia 2017

 

 

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.