(News) Sierpień w komiksowie!

Wakacje i okres urlopowy trwają w najlepsze, a to przecież świetny czas, żeby dać się pochłonąć lekturze. Z tego też względu polecamy najciekawsze pozycje komiksowe, które zostaną wydane w sierpniu.

abc_vw1_1Powrót postaci znanych z ABC Warriors: Czarna Dziura. Tym razem trafiają oni na Marsa, gdzie czeka ich ciężki bój z Ikoną, istotą dzierżącą w jednej dłoni sierp, a w drugiej młot. Za scenariusz ponownie odpowiada Pat Mills (Slaine), zaś stroną graficzną tym razem zajął się Clint Langley. Sądząc po wcześniejszym tomie ABC Warriors i przykładowych planszach – będzie się działo i będzie widowiskowo!


Scenariusz
: Pat Mills

Rysunki: Clint Langley
Stron: 98
Wydawca: Studio Lain
Data wydania: Sierpień 2017

 

Atak Tytanów #15

Tej serii nie trzeba raczej przedstawiać. Kolejny tomik przygód grupy ostatnich ludzi, którzy schronili się za ogromnymi murami w obawie o pożarcie przez potężnych Tytanów.

Scenariusz: Hajime Isayama
Rysunki: Hajime Isayama
Stron: 192
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 2 Sierpień 2017

 

Button Man #1: Zabójcza Gra

Komiks Johna Wagnera przedstawia historię byłego żołnierza, teraz zabójcy do wynajęcia, który postanowił wrócić w rodzinne strony i wieść normalne życie. Emerytura będzie musiała jednak jeszcze trochę poczekać, bowiem Harry postanawia wziąć udział w niezwykłej grze – grze w zabijanie.

Scenariusz: John Wagner
Rysunki: Arthur Ranson
Stron: 96
Wydawca: Fantasmagorie
Data wydania: Sierpień 2017

 

 

Corto Maltese #3: Zawsze trochę dalej

Za sprawą wydawnictwa Egmont mamy możliwość zapoznać się z kolorową wersją przygód Corto Maltese. Oficyna konsekwentnie publikuje kolejne tomy zbiorcze, zaś trzeci album zaprowadzi nas do Wenezueli roku 1917, gdzieś romantyczny awanturnik wplącze się w kolejne tarapaty. Mimo upływu lat i wyczuwalnie przestarzałych rozwiązań fabularno-narracyjnych seria o Corto Maltese wciąż jest godna uwagi.

Scenariusz: Hugo Pratt
Rysunki: Hugo Pratt
Stron: 112
Wydawca: Egmont
Data wydania: 2 sierpień 2017

 

Legendy naszych czasów

Album zbiera w sobie trzy opowieści dwóch tuzów francuskiego, i nie tylko, komiksu – Pierre’a Christina i Enkiego Bilala. Każda z nich opowiada o innym mieście, w którym dzieją się nadzwyczajne rzeczy, zaś fabuła porusza tematy polityczno-społeczne. Warto zapoznać się z wcześniejszymi tworami autorów Trylogii Nikopola czy Falang Czarnego Porządku.

Scenariusz: Pierre Christin
Rysunki: Enki Bilal
Stron: 176
Wydawca: Egmont
Data wydania: 2 sierpień 2017

 

 

Magi #7: Labyrinth of MagicMagi-7-okladka

Shinobu Ohtaka tworzy cykl niezwykły, ponieważ w szaty mangi ubrała opowieści rodem z Baśni z tysiąca i jednej nocy. Dzięki temu zabiegowi powstaje bardzo udana seria przygodowa, w której dynamiczna akcja została zmiksowana ze sporą dozą dowcipu i atrakcyjną kreską. Tym bardziej warto zapoznać się z kolejnym tomem Magi.

Scenariusz: Shinobu Ohtaka
Rysunki: Shinobu Ohtaka
Wydawca: Waneko
Data wydania: 3 sierpień 2017

 

Pożoga #1

Jest to wizja przyszłości, w której na zgliszczach cywilizacji powstały dwie frakcje walczące o jedno miejsce – La Cadiere d’Azur. Pożoga to komiks dla miłośników twórczości Rene Barjavela, a dokładniej jednej jego powieści – Ravage. To z niej Jean David Morvan czerpał inspiracje do scenariusza albumu.

Scenariusz: Jean David Morvan
Rysunki: Rey Macutay
Stron: 46
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: Sierpień 2017

 

 

Skalp #05

Opowieść o mieszkańcach rezerwatu Prairie Rose, w którym wódz i lokalny mafiozo Lincoln Czerwony Kruk rządzi twardą ręką. Czy współpracujący z nim, a w rzeczywistości będący agentem FBI, Dashiell Zły Koń sprawi, że lokalny watażka trafi do więzienia, czy może się do niego przyłączy? To już piąty, a zarazem finałowy tom niezwykłego cyklu Jasona Aarona, który można polecić każdemu dorosłemu czytelnikowi bez względu na jego preferencje.

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Igor Kordey, Timothy, R. M. Guera
Stron: 252
Wydawca: Egmont
Data wydania: 2 sierpień 2017

 

Uniwersum DC – Odrodzenie

To historia będąca wstępem do nowych przygód Ligi Sprawiedliwości w serii Odrodzenie. W tym albumie opowieść zacznie się od Flasha, który będąc uwięzionym poza przestrzenią i czasem szuka sposobu na powrót do domu. Co gorsza, jako jedyny wie, że życie dotychczasowych bohaterów zostało poważnie zmienione, na skutek zabrania im wspomnień z ostatnich dziesięciu lat życia.

 

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gary Frank, Ethan Van Sciver, Ivan Reis, Phil Jimenez
Stron: 96
Wydawca: Egmont
Data wydania: 17 sierpień 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.