(Recenzja) Superbohaterzy #01/2017 – Uniwersum DC Odrodzenie

Znalezienie dobrego czasopisma, poruszającego tematykę komiksową/mangową nie jest łatwe. Kiedyś mogliśmy się cieszyć magazynem Kawaii, dziś z bardziej znanych mamy Kyaa!Superhero, Komiks i My. Teraz swoją cegiełkę dorzucił i Egmont z magazynem Superbohaterzy #01/2017 – Uniwersum DC Odrodzenie. A co w nim? Przekonajcie się!

Czy warto zainwestować?

Nowej serii albumowej DC od Egmontu – Uniwersum DC Odrodzenie (zastępującej Nowe DC Comics), towarzyszy wiele emocji. Dodatkowo popularność komiksowych herosów DC zwiększa listopadowa premiera nadchodzącego film Liga Sprawiedliwości. Nic więc dziwnego, że wydawca postanowił nieco lepiej zapoznać nas z przekształconym uniwersum. W ten sposób na sklepowe półki 3 października trafił pierwszy numer magazynu Superbohaterzy #1/2017 – Uniwersum DC Odrodzenie. Na 48-stronicowy zeszyt składają się dwie krótkie opowieści komiksowe: Maszyny Zagłady i Jestem Gotham; plakat filmowego Uniwersum DC oraz artykuł Odrodzenie: Nowy początek. Wszystko to zebrane w “gazetowej” oprawie za 9, 99 zł.

Dwie krótkie historie przedstawiają zamknięte epizody. Pierwsza Maszyny Zagłady w scenariuszu i rysunkach Bryana Hitcha, to także zapoznanie z Ligą Sprawiedliwości z uniwersum Odrodzenie i ich rolą na Ziemi. W opowieści herosi mierzą się z tajemniczym kosmicznym stworzeniem zwanym Żniwiarz. Przez 19 stron czeka nas ciekawa i równie intrygująca opowieść, zwłaszcza w końcówce, gdzie wyjaśnione zostają przyczyn przybycia tajemniczego stwora na Ziemię. Całość jest spójna i niekoniecznie do jej zrozumienia potrzebujemy znajomości uniwersum DC, mimo że krótki epizod nawiązuje także do wydarzeń z albumów Superman: Lois i Clark oraz  Superman: Ostatnie dni Supermana

Niestety, druga opowieść w scenariuszu Scotta Snydera i Toma Kinga Jestem Gotham, nawiązująca do przygód nowego Batmana, jest już znacząco słabsza. Zabrakło nieco akcji i ciekawiej skleconego wątku. Jedyny interesujący epizod dotyczył pomocnika Mrocznego Mściciela. 

Na końcu mamy dwustronicowy artykuł, nie poruszający bardziej wyszukanych rozważań odnośnie uniwersum DC Odrodzenie. Przekazuje najważniejsze informacje, czyli jak wygląda nowa zmieniona rzeczywistość i kto z herosów przyczynił się do jej powstania. Jeśli chodzi o plakat to czeka na nas jedna duża (format mniej więcej A3) plansza prezentującą wszystkich pięciu bohaterów z filmu Liga Sprawiedliwości oraz na odwrocie dwie alternatywne okładki komiksowe (format A4) do albumu DC Universe: Rebirth #1.

Ostatecznie jestem nieco rozczarowana magazynem. Superbohaterzy #01/2017 – Uniwersum DC Odrodzenie to ciekawostka dla osób, które są fanami herosów DC. Czasopismo zawiera dwie krótkie historie. Poza tym samej treści publicystycznej jest wyjątkowo mało, więc amatorom większych “wywodów” i przemyśleń na temat nowej serii od Egmontu polecam raczej komiksowe albumy jak Uniwersum DC Odrodzenie.

 

uniwersum-dc-odrodzenieSeria: Uniwersum DC Odrodzenie – magazyn
Redaktor naczelny
: Katarzyna Gwiazda
Numer: 01/2017
Seria: Superbohaterzy
Tytuł: Uniwersum DC Odrodzenie
Stron: 48
Data wydania: 03.10.2017
Wydawnictwo: Egmont

 

 

Scythe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.