Wrzesień w komiksowie!

Wrzesień kojarzy się przede wszystkim z powrotem do szkoły z plecakiem pełnym książek i zeszytów. Warto wśród szkolnych akcesoriów znaleźć odrobinę miejsca dla jednej z komiksowych nowości!

Barbarella

20170822125022_TYTULY_barbarella_okladkaTo opowieść dla miłośników science fiction. Główna bohaterka trafia na obcą planetę zamieszkaną przez antropomorficzne rasy, toczące między sobą konflikty wojenne. Pierwsza publikacja komiksu miała miejsce w 1962 roku.

Scenariusz: Jean-Claude Forest
Rysunki: Jean-Claude Forest
Stron: 152
Wydawca: Kurc
Data wydania: Wrzesień 2017

 

 

 

Berserk #14nznam

Kolejny już tomik mrocznej mangi pt. Berserk. Dużo brutalnej walki, ponurej atmosfery, pełnych milczenia i budujących napięcie kadrów to cechy rozpoznawcze cyklu, który inspirował twórców tworzących słynną serię Dark Souls.

Scenariusz: Kentaro Miura
Rysunki: Kentaro Miura
Wydawca: J.P. Fantastica
Data wydania: września 2017

 

 

Bezdomne wampiry o zmroku

250To wznowienie opowieści polskiego komiksiarza Tadeusza Baranowskiego zawierające komiksy: O zmroku Bezdomne wampiry. Opowiadają historię dwóch krwiopijców Burpa i Szlurpa.

Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Stron: 88
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 15 Wrzesień 2017

 

 

 

Czarny młot #1: Tajna geneza3235886o

Opowieść dla miłośników superbohaterskich klimatów, która zdobyła Nagrodę Eisnera w kategorii Najlepsza nowa seria komiksowa. Grupa herosów podczas pojedynku zostaje przeniesiona do równoległej rzeczywistości, gdzie nie są znani lokalnej ludności, na domiar złego nie mogą wydostać się poza obszar pobliskiego miasteczka. 

ScenariuszJeff Lemiere
Rysunki: Dean Ormston
Stron: 
180

Wydawca: Egmont
Data wydania: 20 września 2017 (MFKiG 2017)

 

Green Hornet. Zielony Szerszeń #01: Upadek z wysoka

hornetAlbum opowiada o Zielonym Szerszeniu cierpiącym na rozdwojenie jaźni – jego alter ego Britt Reid nie ustaje w próbach przejęcia dominacji. Jest to pierwsza z dwóch części stworzonych przez Marka Waida. 

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Daniel Indro
Stron: 152
Wydawca: Planeta Komiksów
Data wydania: 15 Wrzesień 2017

 

 

 

Miracleman. Złota Era21271040_1423849677692272_5455217105113799850_n

Neil Gaiman stworzył album przedstawiający Erę Cudów, w której nastał nowy porządek, gdzie ludność nie musi obawiać się wojny, głodu czy ubóstwa. Każdy może zawierzyć swoje prośby istniejącym bogom, a śmierć jest początkiem życia we wspaniałych ciałach androidów. Gaiman porusza w swoim dziele mnóstwo tematów, w tym najistotniejszy, czyli: Czy ludzkość jest gotowa na taki “scenariusz”? Dla miłośników N. G. lektura obowiązkowa. Komiks premierę zaliczy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Gier w Łodzi.

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki:  Mark Buckingham
Stron:
192

Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: 20 września 2017 (MFKiG 2017)

 

Relax #2: Antologia opowieści rysunkowych

3235891o

Drugi tom zbierający komiksy z legendarnego magazynu Relax, który w latach 1976-1981 miał ogromny wpływ na popularyzację powieści graficznych w kraju nad Wisłą. To nie tylko sentymentalna podróż do dawnych czasów, ale też okazja dla świeżych czytelników do zapoznania się ze starszymi historyjkami, wśród których nie braknie ciekawych pomimo archaiczności opowieści.

Scenariusz: różni
Rysunki: różni
Stron: 
160

Wydawca: Egmont
Data wydania: 15 września 2017

 

 

Shi Ki1

Wrześniowa nowość od Waneko. Opowiada o starej wiosce w Japonii zwanej Sotoba, gdzie mieszkańców zaczyna nękać śmiertelna choroba. Niedługo po tragicznych wydarzeniach do miejscowości wprowadza się tajemnicza rodzina.

Scenariusz: Fuyumi Ono
Rysunki: Ryu Fujisaki
Wydawca: Waneko
Data wydania: 10 Wrzesień 2017

 

Slaine. Rogaty bóg

sla_rb1Opowieść dla miłośników klimatów celtyckich. Slaine, wojownik z celtyckiego plemienia musi stanąć na czele klanów Irlandii i poprowadzić je do walki przeciw plemionom południa. Pat Mills stworzył historię, w której nie brak miłości i zdrady, wojen i klęsk, bogów i śmiertelników.

Scenariusz: Pat Mills
Rysunki: Simon Bisley
Stron: 208
Wydawca: Studio Lain
Data wydania: 12 Wrzesień 2017

 

 

ŚmieciSmieci

To komiks nietypowy, opowiadający historię ludzi codziennie sprzątających pełne worki śmierdzących odpadów, które produkujemy każdego dnia. Komiczna, przerysowana historia poruszająca kilka ciekawych tematów. Autorem jest mieszkający w stanie Ohio Derf Backderf (My Friend Dahmer), znany komiksiarz, laureat nagrody im. Roberta F. Kennedy’ego. W Polsce dystrybucją komiksu zajęło się wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Scenariusz: Derf Backderf
Rysunki: Derf Backderf
Stron: 240
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 7 Wrzesień 2017

 

Providence – Akt 1

providence-act1-variant_color-768x1188Album utrzymany w klimacie horroru, spod pióra Alana Moore’a. Historia nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta, zaś sam Moore udowadniał już, że naprawdę dobrze radzi sobie z kreowaniem zawiesistej atmosfery.

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Jacen Burrows
Stron: 160
Wydawca: Fantasmagorie
Data wydania: Wrzesień 2017

 

 

 

Technokapłani #1-4TechnoPeres T1-4 - cover.cdr

Alexandro Jodorowsky to postać kultowa dla fanów komiksu, mimo iż sporo osób zdaje się nie doceniać jego twórczości. Wszyscy inni, zarówno oddani czytelnicy Jodorowsky’ego, jak i nieznający jego dzieł powinni zainteresować się wydaniem zbiorczym mocnej historii o tytułowych Technokapłanach. Dobrego SF nigdy za wiele!

Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: Zoran JanjetovFred Beltran
Stron: 212
Wydawca: Scream Comics
Data wydania: 15 Wrzesień 2017

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.